
Onderzoek naar breedte van fietspaden in Harderwijk: welke paden zijn te smal en niet veilig?
2 oktober 2023 om 12:40 Verkeer en vervoerHARDERWIJK In 2024 gaat de gemeente Harderwijk onderzoek uitvoeren naar de breedte van de fietspaden. Vooral wordt gekeken welke fietspaden te smal zijn.
Door het college van burgemeester en wethouders wordt in antwoord op vragen van de fractie van het CDA aangegeven dat wordt verder gegaan met het fietsvriendelijker en veiliger maken van Harderwijk en Hierden. In dat kader wordt in 2024 ook gekeken of er ontbrekende schakels zijn in het Harderwijker fietsnetwerk en wat de potentie is van deze ontbrekende schakels.
Ook worden concrete projecten uitgevoerd zoals het omvormen van de Boomkamp tot fietsstraat. Het ontbrekende deel van het fietspad van het Vondelpad wordt gerealiseerd zodat minder fietsers over de drukke Vondellaan behoeven te fietsen. Ook wordt gerichte voorlichting gegeven, vooral aan ouderen op de fiets.
Aanleiding voor de vragen was dat Harderwijk als één van de onveiligste fietsgemeenten in Nederland werd genoemd. Het college geeft aan dat Harderwijk landelijk op plek 41 staat als het gaat om fietsongevallen per tienduizend inwoners en in Gelderland op plaats twee. Dit wordt niet als verwonderlijk gezien omdat in plaatsen waar veel wordt gefietst, zoals in Harderwijk, de kans op een verkeersongeval met een fietsers groot is.
Harderwijk trekt als fietsstad ook veel fietsers vanuit de regio en ook deze ongevallen komen op het conto van de gemeente Harderwijk. Veel ongevallen vinden plaats door bijvoorbeeld fietsers die tegen een stoeprand of paaltje zijn aangereden. Om deze reden zijn al zo’n vijfhonderd paaltjes verwijderd.
Van ongevallen waar fietsers bij betrokken zijn reed 78 procent op een gewone fiets, 22 procent op een e-bike. Van de fietsers was 27 procent ouder dan zestig jaar, 22 procent was onder de achttien jaar.

















