
Vragen in hoofdpijndossier Kiekmure en de extreem hoge kosten: Hoe heeft de gemeente Harderwijk dit kunnen laten gebeuren?
21 april 2023 om 14:14 PolitiekHARDERWIJK De fracties van PvdA, GroenLinks, VVD en Gemeentebelang willen inzicht in de rol van het ambtelijk apparaat en het college van burgemeester en wethouders als het gaat om de onderzoekskosten die zijn gemaakt rond de transformatie van De Kiekmure in Harderwijk.
Dit als onderdeel van de behandeling van de vraagstukken rondom de Stichting MFC Harderwijk. Hierbij komt de aankoop van De Kiekmure door de gemeente aan de orde en ook een hogere exploitatiebijdrage voor De Roef.
Voorgesteld wordt aan de raad ook de kosten van het onderzoek dat is uitgevoerd door het bestuur van De Kiekmure voor rekening van de gemeente te nemen. Het gaat om ruim honderdzestigduizend euro. Over wie de opdracht voor dit onderzoek heeft gegeven bestaat al lange tijd discussie. Het college geeft nu als argument aan dat het onderzoek is uitgevoerd in afstemming met de verantwoordelijke portefeuillehouders.
AFSTEMMING
De vier fracties vinden dat dit argument niet in de stukken wordt onderbouwd. Gevraagd wordt nu of het college de uitvoering van het onderzoek vooraf heeft goedgekeurd en waaruit dat dan blijkt. Als deze vraag met ‘nee’ wordt beantwoord, wil men weten waaruit dan de afstemming met de portefeuillehouders blijkt.
Als er al vooraf een akkoord is gegeven willen de vier partijen weten of door het college hieraan kaders zijn gesteld en welke dit dan waren. Gevraagd wordt ook of het voltallige college op de hoogte was van de uitvoering van het onderzoek of dit alleen de verantwoordelijke portefeuillehouders waren.
Men ziet graag dat het college stukken overlegt waaruit blijkt dat er onderlinge afstemming was over de kaders, dan wel de uitvoering van het onderzoek.
Wijnand Kooijmans
















