Afbeelding
Foto: Pixabay

Gemeenteraad Harderwijk kritisch over kosten onderzoek De Kiekmure

17 oktober 2022 om 11:42 Politiek

HARDERWIJK De raadsfracties in de raad van Harderwijk zijn uitermate kritisch over het feit dat de gemeente achteraf de rekening krijgt gepresenteerd voor het onderzoek naar de toekomst van maatschappelijk functioneel centrum De Kiekmure. Het gaat om een bedrag van 166.000 euro.

Meerdere partijen vinden dat er eerst aanvullende informatie moet komen over de facturen die zijn ingediend. Jan van Panhuis (SGP) vindt het niet kunnen dat een bedrag van 81.000 euro is gedeclareerd met alleen de vermelding werkzaamheden. Wethouder Maarten Reckman zegt toe bij het bestuur van de Kiekmure aan te zullen kloppen om te zien of de door de raad gewenste informatie alsnog boven tafel kan komen. Zonder die zekerheid overigens te kunnen geven.

JAARREKENING De raadsleden krijgen ook de jaarrekeningen van de afgelopen twee jaar overlegd. Dit omdat bij enkele fracties de indruk bestaat dat er vergoedingen zijn verstrekt aan bestuursleden in strijd met de statuten van het MFC De Kiekmure. Ze willen duidelijkheid over de rechtmatigheid van deze vergoedingen en of deze niet in strijd zijn met de subsidieafspraken die met de gemeente zijn gemaakt.

ZWARE TAAK Wethouder Maarten Reckman stond in de raadscommissie voor een zware taak omdat alles rond het onderzoek zich heeft afgespeeld onder het vorige college van burgemeester en wethouders. Veel is terug te voeren tot het simpele feit dat er tussen het bestuur van de Kiekmure en de gemeente veel gesprekken zijn gevoerd maar nergens afspraken op papier zijn terug te vinden. 

PROBLEMEN Het huidige college heeft alleen het bedrag van 166.000 euro als voorschot teruggestort naar het bestuur van Kiekmure omdat die anders in financiële problemen zou raken. Dat kan ook De Roef treffen die onder hetzelfde bestuur valt. Reckman sluit niet uit dat, indien de raad het bedrag niet voor rekening van de gemeente wil nemen, dat er een faillissement volgt.

KADERS Reckman doet wel de toezegging dat een dergelijke gang van zaken zich niet weer zal voordoen. Hij is van mening dat vergeten is de raad kaders mee te laten geven voor het onderzoek maar ook de raad toestemming had moeten worden gevraagd voor het onderzoek. Dat het duurder uitvalt dan de honderdduizend euro die eerder voor onderzoek naar De Roef heeft plaatsgevonden komt onder meer omdat er steeds aanvullend onderzoek gewenst was. Bijvoorbeeld of het Centrum voor Jeugd en Gezin in de Kiekmure zou kunnen worden ondergebracht. 

DUIDELIJKHEID De raad wil duidelijkheid over alle gedane uitgaven voor het onderzoek naar de Kiekmure. Waarbij Henk Vermeer (Harderwijk Anders) ook duidelijkheid wil of er nog meer opdrachten zijn verstrekt door de gemeente zonder dat daaraan een duidelijke taakstelling is gekoppeld. 

Duidelijk is dat de gemeenteraad de extra informatie wil voor een besluit wordt genomen over de vraag of zij de rekening betaald. Partijen voelen zich met de rug tegen de muur gezet.

Wijnand Kooijmans

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie