Afbeelding
Pixabay

Dwangsom voor eigenaar van hoveniersbedrijf

18 september 2024 om 09:30 Overig


HARDERWIJK De onderbouwing van het opleggen van een dwangsom aan de eigenaar van een hoveniersbedrijf aan de Newtonweg in Hierden wordt verbeterd. Maar de dwangsom zelf wordt in stand gehouden. Tot dat besluit komt het college van burgemeester en wethouders na inwinning van het advies van de commissie bezwaarschriften.

Voor de vestiging van het bedrijf zelf is vergunning afgegeven door de gemeente. Bij controles zijn meerdere overtredingen geconstateerd. Zo is er een dierenverblijf aanwezig buiten het terrein waarvoor een vergunning is afgegeven voor het vestigen en uitoefenen van een hoveniersbedrijf. Ook ligt er materiaal buiten het toegestane terrein, zoals een opblaasspringtoestel, ingegraven trampolines, een pizzaoven, een barbecue en een compressor. Verder staat er een grote stalen gele afvalcontainer en een pipowagen buiten het terrein waarvoor de vergunning is afgegeven.

Met de dwangsom wil het college deze activiteiten beëindigen. Mede omdat de activiteiten plaats vinden op terrein dat eigendom is van de gemeente. Door de eigenaar van het bedrijf is het verwijt gemaakt dat de gemeente in andere gevallen niet handhavend optreedt. Hij heeft dit volgens het college niet verder onderbouwd waardoor hier niet op kan worden ingegaan. Met uitzondering van een stapel stenen op een aangrenzend terrein. De gemeente dacht dat deze was weggehaald. Nu dat niet  zo is  wordt alsnog handhavend opgetreden.

Het college erkent dat de wijziging van een perceel naar de bestemming ‘wonen’ fout is geweest. Maar dat fouten niet mogen worden voortgezet.

Mail de redactie
Meld een correctie

Wijnand Kooijmans
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie