
Ongelukken bij winkelcentrum Tweelingstad in Harderwijk door onduidelijke bewegwijzering na openstelling Nassalaun
24 november 2023 om 11:46 Verkeer en vervoerHARDERWIJK Wethouder Wilco Mazier gaat kijken of de bewegwijzering naar het parkeerterrein bij winkelcentrum Tweelingstad moet worden aangepast. Dit naar aanleiding van vragen van raadslid Wilco Bos.
Volgens hem is er een gevaarlijk situatie ontstaan omdat de gemeente de Nassaulaan alweer heeft opgesteld terwijl de herinrichting niet is afgerond. Eén van de aanpassingen is dat de inrit naar de Jumbo enkel nog maar mag worden gebruikt als uitrit.
Vooral verkeer dat komt uit de richting van de Mecklenburglaan neemt echter gewoontegetrouw nog steeds de inrit. In de praktijk heeft dit al geleid tot aanrijdingen, zo heeft Bos te horen gekregen van zijn mede-fractiegenoot Tjitske van Noordennen die boven het winkelcentrum woont en de dagelijkse praktijk daardoor in ogenschouw kan nemen.
Raadslid Bos concludeert dat de bebording onduidelijk is en vroeg om die reden maatregelen van de zijde van het college van burgemeester en wethouders.
REACTIE WETHOUDER MAZIER
Volgens wethouder Wilco Mazier was openstelling van de weg wel nodig in verband met de realisering van de volgende fase van de herinrichting. Het wachten voor de verdere inrichting is mede afhankelijk van het verplaatsen van twee laadpalen. Het verzoek hiertoe ligt inmiddels al vijf maanden bij Liander. maar dit bedrijf heeft tot nu toe geen actie op dit punt ondernomen. Dat maakt dat de wethouder tussentijds naar de bebording wil kijken of deze moet worden verduidelijkt. Dit om eventuele verdere ongelukken te voorkomen bij winkelcentrum Tweelingstad.

















