Afbeelding
Pixabay

Paden niet van grote invloed op zonnepark

22 april 2022 om 14:08 Politiek

HARDERWIJK De paden binnen het zonnepark maken dat maar vijf procent van de maximale opbrengst verloren gaat. En niet tien tot vijftien procent, zoals aangegeven door Harderwijk Anders in de commissie Ruimte.

Dat blijkt uit het antwoord van het college op de vragen die door Harderwijk Anders zijn gesteld in de betreffende commissievergadering. Gesteld wordt dat de realisatie van een overloop parkeerterrein ten behoeve van de toeristische bezoekers van Harderwijk en het Dolfinarium onderdeel uit maakt van het masterplan Waterfront, zoals dat in 2005 is vastgesteld. 

Het betreft één van de kerndoelstellingen van het masterplan: het oplossen van de verkeer- en parkeeroverlast als gevolg van het toeristisch bezoek. Het masterplan voorziet, naast bebouwde parkeeraccommodatie in de realisatie van een overloopterrein met een capaciteit van rond de negentienhonderd voertuigen.

GEBRUIK Bij de afwegingen over de aanleg van de parkeerplaatsen is mee genomen de noodzakelijke verkeersontsluiting op de N302, aansluiting op de bestaande voetgangerstunnel N302 maar ook een zo efficiënt mogelijk gebruik van het beperkt beschikbare grondoppervlak. 

De keuzes zijn, zo stelt het college van burgemeester en wethouders al gemaakt voor het initiatief is genomen voor de aanleg van het Zonnepark P8. De aanleg van het overloop parkeerterrein is uitgevoerd in het voorjaar van 2020 en is ingegeven door de dreigende afloop van de houdbaarheidstermijn van de vergunning Natuurbeschermingswet die eind 2020 afliep. 

De aanleg van de parkeerplaats is mede genomen omdat lange tijd de realisatie van het initiatief van het zonnepark onzeker en ongewis is gebleven. Besluitvorming hierover met gemeentelijke financiële deelname heeft in 2021 plaatsgevonden na aanleg van het parkeerterrein.

Wijnand Kooijmans

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie