Afbeelding ter illustratie aan het bericht.
Afbeelding ter illustratie aan het bericht. Zwaluwhoeve Hierden

Hierdens wellnessresort op de vingers getikt om wegsturen van jonge vrouw in boerkini op badkledingdag

17 september 2026 om 16:00 Mensen

HIERDEN Wellnessresort Zwaluwhoeve in Hierden heeft een jonge vrouw gediscrimineerd door haar op een ‘badkledingdag’ weg te sturen, omdat ze een boerkini droeg. Tot dat oordeel komt het College voor de Rechten van de Mens.

Een boerkini is een lichaamsbedekkend zwempak van badkledingstof, inclusief hoofddoek, dat over het algemeen vanuit een islamitische overtuiging wordt gedragen. Van de Zwaluwhoeve mag dat niet, maar het college vindt dat onvoldoende is onderbouwd waarom het een probleem zou zijn.

,,De Zwaluwhoeve voert aan dat de kledingvoorschriften nodig zijn voor de gezondheid, veiligheid en hygiëne van haar bezoekers”, aldus het college. Uit onderzoeken komt echter naar voren dat er “geen verschil is in hygiëne tussen verschillende soorten kleding van badkledingstof”.

Afkoelen is ook geen probleem. Al met al ziet het college een “verboden onderscheid op grond van godsdienst en geslacht”.
Oordelen van het college leveren geen directe verplichtingen op. Volgens het college worden ze vaak wel vrijwillig opgevolgd en kunnen ze een rol spelen in rechtszaken.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie