
Dierenambulance Noord-West Veluwe total loss na aanrijding; stichting start crowdfunding om snel weer de weg op te kunnen
14 april 2026 om 17:30 DierenHARDERWIJK Een dierenambulance van Dierenambulance Noord-West Veluwe is afgelopen week zwaar beschadigd geraakt bij een ongeluk en is inmiddels total loss verklaard. Hierdoor dreigt de hulp aan dieren in nood in de regio stil te vallen.
Bij het uitrijden zag de vrijwilliger achter het stuur een auto over het hoofd. Daarbij werd een busje met vijf inzittenden geraakt, dat via de berm tegen een hek aan de overkant tot stilstand kwam. Gelukkig is er bij de botsing aan de Leuvenumseweg niemand gewond geraakt.
Om de belangrijke hulpverlening voort te zetten, is er een inzamelingsactie gestart om een nieuwe dierenambulance mogelijk te maken. ,,Zonder dierenambulance kunnen we simpelweg niet doen wat nodig is”, aldus Petra de Jong, oprichter van Dierenambulance Noord-West Veluwe. ,,We hopen dat de gemeenschap ons helpt om zo snel mogelijk weer de weg op te kunnen.”
De organisatie heeft vijf ambulances en die zijn allemaal nodig in het werkgebied. Door het ongeval is er nu één minder beschikbaar. De verzekering vergoedt volgens De Jong alleen de dagwaarde van het voertuig uit 2017.
Inmiddels is er een crowdfunding gestart waar mensen een bijdrage kunnen leveren. Op het moment van schrijven is er ruim 15.000 euro opgehaald. Doneren kan via: https://steunactie.nl/actie/help-ons-weer-rijden-voor-dieren-in-nood/-65885 .

















