Younes el Ghamarti aan de bal tegen ACV, de aanvaller gat in de eerste helft Job Hoogedoorn een grote kans.
Younes el Ghamarti aan de bal tegen ACV, de aanvaller gat in de eerste helft Job Hoogedoorn een grote kans. Jan de Roo Fotografie

ACV pakt titel in Harderwijk (1-4), VVOG wacht finale in Harkema

22 mei 2023 om 08:09 Voetbal

HARDERWIJK Het komt voor VVOG net als vorig jaar aan op de slotdag van het seizoen. De Harderwijkers verloren de laatste thuiswedstrijd in de competitie met 1-4 van ACV, waardoor de ploeg uit Assen met de supporters op sportpark De Strokel het kampioenschap van de derde divisie vierde. De Harderwijkers kunnen nog direct handhaven, de nacompetitie in of in het slechtste geval rechtstreeks degraderen.

Het werd een enerverende zaterdag op sportpark De Strokel, waar voor aanvang de sfeer er al goed in zat door de kampioenenparade van de jeugd. De supporters uit Assen waren klaar voor een feestje en doordat GVVV thuis met 1-2 verloor van FC Rijnvogels kon rond half 5 de titel worden gevierd.

VVOG wist op dat moment nog niet wat haar lot was. Doordat RKAV Volendam 3-1 verloor van Sparta Nijkerk is de kans op handhaving er nog steeds, maar degradatie ligt ook op de loer doordat Excelsior’31 (4-0 zege op DVS’33) wel punten pakte. ASWH werd de eerste degradant.

Het sterke ACV maakte indruk met zowel aanvallend als verdedigend teamspel en miste na 10 minuten een grote kans na balverlies van Dailey Groenewegen, maar Giovanni Zwikstra mikte naast. VVOG kwam onder de druk uit en Job Hoogedoorn, vrijgezet door Younes el Ghamarti, werd van scoren gehouden door een reflex van keeper Enver Spijodic. Uit een corner ging de bal tegen de lat.

ACV sloeg even later toe uit de omschakeling na een corner van VVOG waarbij Justin Mulder scoorde uit een rebound nadat Hoogewoning de poging van Zwikstra nog pakte. Toen Niels Grevink 2 minuten na rust de 0-2 maakte, leek het vroegtijdig gespeeld. Op de tribune werd bekend dat GVVV achter stond tegen FC Rijnvogels, waardoor de titel voor ACV dichtbij was. De bezoekers lieten echter na de 0-3 te maken, mede door goed keeperswerk van Hoogewoning en de paal die aanvoerder Luka Priljic in de weg stond. Ook VVOG werd gevaarlijk: De keeper tikte de kopbal van Mats Zwart tegen de paal en een kwartier voor tijd bracht Daniël van Warven de spanning terug: 1-2.

Trainer Vlap wisselde na 81 minuten drie keer en een minuut later viel de 1-3: Zwikstra scoorde bij de eerste paal na een vrije trap. Daarmee was het beslist en Zwikstra maakte er ook nog 1-4 van. Toen er ook was afgefloten in Veenendaal kon het feest voor ACV losbarsten.

Voor VVOG komt het aan op de laatste wedstrijd uit tegen Harkemase Boys. Trainer Jan Vlap was wel te spreken over zijn team. „1-4 lijkt kansloos, maar we hebben heel lang goed in de wedstrijd gezeten. ACV heeft van de laatste 23 wedstrijden er 18 gewonnen en 5 gelijkgespeeld. Het is een heel goede ploeg met hun kwaliteiten in de omschakeling, maar dat hebben we goed bestreden. Wij hebben er wel voor gevoetbald en het geloof zat er ook in. Bij 0-0 had het schot van Job erin gekund net als die bal op de lat. Dan hadden ze een andere spanning gehad. Je moet wat geluk hebben, maar ballen gingen tegen de paal of werden van de lijn gehaald. Toen die 1-2 viel, kregen ze het lastig. Het enige waar ik van baalde was die 1-4, want als je gelijk eindigt telt het doelsaldo. Zaterdag wordt het nog spannend, het kan nog alle kanten op. Het wordt een loterij.”

Marco Jansen

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie