
Hierden en Zwart-Wit’63 schrijven bekergeschiedenis
23 februari 2026 om 11:30 VoetbalHIERDEN/HARDERWIJK Hierden heeft voor het eerst in har bestaan de laatste zestien van de districtsbeker gehaald. De tweedeklasser won na strafschoppen in Huissen van Jonge Kracht nadat het onderlinge duel in 2-2 was geëindigd. Zwart-Wit’63 stuntte tegen vierdedivisionist Juliana’31 uit Malden: 1-0.
Voor Hierden waren Andrew Schaftenaar en Freek van Wijk goud waard. Schaftenaar maakte de opgelopen achterstand tegen de zondagtweedeklasser ongedaan en buitenspeler Van Wijk zette de formatie van trainer Michael van den Berg op voorsprong. Zijn tweede en Hierdens derde treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk kwam Jonge Kracht nog langszij (2-2).
In de reeks gingen de eerste zes penalty’s aan beide kanten raak, waarna de thuisploeg bij de zevende inzet de lat raakte. Ryan Bons velde het vonnis: 6-7.
ZWART-WIT’63
Aan de Parkweg in Harderwijk zorgde Zwart-Wit’63 voor een gigantische stunt. De Harderwijkse derdeklasser was te sterk voor vierdedivisionist Juliana’31: 1-0.
De thuisploeg speelde solide en vanuit de omschakeling. Uiteindelijk sloeg de equipe van trainer Bert van den Brink toe via Jethro de Graav. De spits had eerder een aantal kansen gemist, maar kroonde zich alsnog tot matchwinner. Op aangeven van Silvano Wild zorgde De Graav voor de naar later bleek beslissing.
De loting voor de volgende ronde is op 2 maart.
![]()

















