
Cursus noopt trainer Stevan de Geijter tot stoppen bij eersteklasser Hierden: ‘Het is wachten tot ik mezelf over de kop loop’
1 maart 2025 om 17:30 VoetbalHIERDEN Hoewel alle partijen enthousiast waren over voortzetting van de samenwerking verraste Stevan de Geijter door zijn vertrek bij Hierden na dit seizoen aan te kondigen. Zijn toelating tot de cursus VC4 is voor hem teveel in combinatie met het hoofdtrainerschap en zijn werk in het speciaal onderwijs.
Marco Jansen
De Geijter heeft dit seizoen dispensatie om in de eerste klasse te mogen trainen, omdat hij het vereiste trainersdiploma UEFA A niet heeft. Om volgend seizoen nog een jaar dispensatie te krijgen moest hij toegelaten worden tot de KNVB-cursus VC4. Dat gebeurde begin februari en de seinen stonden op groen voor een langer verblijf bij Hierden. Al had de Ermeloër (36) daar wel een belangrijke voorwaarde aan gekoppeld. ,,Als alle betrokkenen het positief inzagen, moest voor mij ook alles kloppen. Werkgerelateerd, ik moest een mooie stageplek vinden om de cursus te kunnen volgen en ik wil dezelfde kwaliteit blijven leveren bij Hierden. De spelers en de vereniging zijn heel erg tevreden over de aanpak die ik heb met mijn staf. Ik was ook enthousiast om door te gaan. Als beginnend hoofdtrainer kan ik hier heel fijn werken en ervaring opdoen, bij een mooie vereniging op een goed niveau.”
Als promovendus staat Hierden twaalfde. ,,Voor een ‘kleinere’ vereniging is alles goed voor elkaar. Ik ben klaar voor het hoofdtrainerschap en wil mij verder ontwikkelen en doorgroeien. Een jaar financieel en tijd investeren in deze cursus is een bewuste keuze. Om hoofdtrainer op divisieniveau te kunnen zijn heb je dit papiertje nodig. Ik heb alles uitgeschreven, thuis besproken en kwam erachter dat het wel heel veel wordt. Collega-trainers zeiden dat ze door de combinatie niet het maximale haalden uit hun opleiding.”
VOETBALHART EN VERSTAND
Momenteel werkt hij vier dagen in de week als gedragsspecialist in het speciaal onderwijs bij Drie Kansen/De Lelie op ’s Heeren Loo. ,,Ik zou dan een dag minder moeten werken, om overdag stage te kunnen lopen bij een betaald voetbalclub. Ideaal is twee dagen minderen, maar dan moet ik financieel teveel inleveren om mijn hypotheek te kunnen betalen. Je stage kun je ook bij een tweede- of derdedivisieclub doen, maar dat matcht vanwege de trainingstijden en wedstrijden weer niet met het hoofdtrainerschap”, schetst hij de dilemma’s. ,,Voor de VC4-cursus staat 550 uur gepland en in tien maanden is dat 12,5 uur per week. Het hoofdtrainerschap kost gemiddeld twintig uur per week. Die combinatie met drie dagen werken is dus pittig. Mijn voetbalhart zei ‘doen’, maar mijn verstand maakt een andere afweging. Het is wachten tot ik mezelf over de kop loop.”
VERBAZING EN TELEURSTELLING
De Geijter, die bij DVS’33 ook al eens terugkwam op een beslissing om door te gaan als assistent omdat ‘de batterij leeg was’, wil problemen voor zijn. ,,Ik heb er veel moeite mee gehad om de juiste keuze te maken en ben niet over een nacht ijs gegaan. Vorige week donderdag heb ik het aan Remko Ahrens (bestuurslid voetbaltechnische zaken) verteld en de dinsdag erop aan de spelers en staf. Ik snap hun verbazing en teleurstelling. Het is jammer en het komt wel even binnen dat het na één seizoen ophoudt.”
















