
Wessel van Wijk twintigste in eerste manche NK motorcross
29 september 2026 om 11:00 MotorsportHEERDE/HARDERWIJK Bij MSV-NOV Heerde werd zondag de voorlaatste wedstrijd van het Nederlands Kampioenschap motorcross verreden. Wessel van Wijk uit Harderwijk kwam daarbij uit tussen de toppers in de 500cc-klasse.
Van Wijk noteerde tijdens de training de 22e tijd. In de eerste manche kwam de Harderwijker als 23e door. Tijdens de wedstrijd wist hij meerdere plaatsen goed te maken en werd hij uiteindelijk als twintigste afgevlagd.
In de tweede manche kende Van Wijk een mindere start en reed hij in de achterhoede. In de vierde ronde kwam hij terecht bij een valpartij, waarna hij de wedstrijd moest staken.
De wedstrijd in Heerde werd gewonnen door Jeffrey Herlings, die beide manches op zijn naam schreef. De Belg Liam Everts eindigde als tweede, terwijl Glenn Coldenhoff de derde plaats op het podium innam.
De laatste wedstrijd van het Nederlands Kampioenschap staat op 11 oktober op het programma in Valkenswaard. Op zaterdag 3 oktober wordt bij MC Volgas nog een clubwedstrijd verreden.
















