Marinus den Harder, Fleur Imming, bewoonster Tamayo Quintero en Edwin Enklaar plaatsen een funderingsdeel voor de uitbouw van de bergingen.
Marinus den Harder, Fleur Imming, bewoonster Tamayo Quintero en Edwin Enklaar plaatsen een funderingsdeel voor de uitbouw van de bergingen. Uwoon

Renovatie flats aan Goeman Borgesiuslaan in Harderwijk van start: ‘We gedragen ons als gast in de wijk’

3 februari 2025 om 17:45 Wonen

HARDERWIJK Vier weken lang moeten bewoners van de flats aan de Goeman Borgesiuslaan in Harderwijk hun woning uit. In die tijd wordt groot onderhoud gepleegd aan hun woning en worden ze comfortabeler en energiezuiniger gemaakt.

Wijnand Kooijmans

Het is een project dat gezamenlijk wordt opgepakt door de bewoners, bouwbedrijf Trebbe, de gemeente Harderwijk en de welzijnsorganisatie ZorgDat. Het gaat om de eerste flats die in Harderwijk zijn gebouwd in het zicht van rijksweg A28. Als proef zijn eerst enkele woningen onder handen genomen. De daarbij opgedane ervaringen worden nu meegenomen bij de overige woningen van de in totaal drie flats. Bij de officiële start werd bewoonster Tamayo Quintero betrokken. Samen met wethouder Edwin Enklaar van de gemeente Harderwijk, directeur-bestuurder Fleur Imming van woningcorporatie Uwoon en directeur bij Trebbe Marinus den Harder.

Wethouder Enklaar is blij dat de woningen worden opgeknapt tot frisse, duurzame appartementen. De gemeente werkt mee door de leefomgeving op te knappen. ,,Een fijne woonplek begint met een goede woning, maar eindigt daar niet. Woongeluk wordt ook bepaald door de omgeving waar je woont. Door de openbare ruimte opnieuw in te richten, hopen we deze plek een prettige, veilige buurt te maken.”

Imming beseft dat de impact van de grote opknapbeurt voor de bewoners. ,,Het is niet niks, vier weken naar een logeerwoning, slepen met spullen, het is pittig. We helpen zo goed mogelijk. Het resultaat mag er na de vier weken wel zijn.”

Voor sommige bewoners blijft de overlast niet beperkt tot vier weken. Eén van de bewoners geeft aan dat zijn zoon al een paar nachten heeft wakker gelegen vanwege de aanstaande werkzaamheden. De zoon werkt ’s nachts en vreest overdag slaap tekort te komen door het lawaai dat de werkzaamheden toch met zich meebrengt.

Marinus den Harder zegt dat zijn bedrijf, na de generale repetitie eind vorig jaar, klaar is om de klus te klaren. ,,We zijn hier een aantal jaar te gast in de wijk en zo gedragen we ons dan ook.” Door het bouwbedrijf worden medewerkers ingezet voor de begeleiding van de bewoners. De logeerwoning waar de bewoners tijdens de verbouwing verblijven is volledig ingericht.

De bewoners waren minder tevreden over hun huidige leefomgeving. Onder meer door overlast en het zich onveilig voelen. Deels door het toch wat gedateerde gebouw, maar ook door het dealen van drugs in hun omgeving, parkeren en lawaai. Ook is er vaak nauwelijks contact tussen bewoners. Om die reden is ZorgDat ingeschakeld om het contact tussen de bewoners te verbeteren onder het mom ‘Meer dan steen alleen’. Gehoopt wordt dat de mensen meer oog krijgen voor elkaar, maar ook elkaar helpen waar nodig.

Onder meer worden de entrees gemoderniseerd, worden de bergingsgangen opnieuw ingericht en worden de buitenmuren en daken geïsoleerd en zo nodig vervangen. Ook aanwezig asbest wordt verwijderd. Ook worden de galerijen en balkons van nieuw hekwerk voorzien. Ook de binnenkant van de woning wordt flink aangepakt. De werkzaamheden moeten rond juli 2026 zijn afgerond.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie