Afbeelding
pixabay

Gemeente wil gebouw Estrado kopen

9 mei 2022 om 11:19 Politiek

HARDERWIJK Indien de raad akkoord gaat koopt de gemeente Harderwijk het gebouw van Estrado aan de Parkweg aan. Het bedrag dat hiervoor benodigd is wordt nog niet bekend gemaakt. Het gebouw is nu eigendom van de Stichting Podia Harderwijk.

In het kader van de doorontwikkeling van het project ‘Stad als Podium” wordt door de stichting Stad als Podium in nauwe afstemming met de gemeente en de stichting Podia Harderwijk gewerkt aan een plan om de popcultuur in Harderwijk te versterken.

Onderdeel van dit plan is Estrado in te zetten als uitvoeringslocatie voor pop-culturele en andere maatschappelijke activiteiten. De gemeente, maar ook andere betrokken partijen, willen de gebruiksmogelijkheden van het pand voor andere organisaties vergroten. 

De aankoop past, zo stelt het college, ook in het beleid van de gemeente. Eigendom van het gebouw maakt het gemakkelijker andere organisaties ook toegang te verlenen. Bij het geheel wordt ook het lopende traject voor verdere samenwerking van Stichting Stad als Podium en Stichting Podia Harderwijk betrokken. Doel hiervan is dat programmering, organisatie, exploitatie van het beheer en gebruik van de faciliteiten onder eenduidige bestuurlijke verantwoordelijkheid worden gebracht. 

Aangegeven wordt dat het in stand houden van maatschappelijk vastgoed niet een taak is van de Stichting Podia Harderwijk. Ten aanzien van de prijs wordt geteld dat deze is gebaseerd op de getaxeerde prijs. Na aankoop door de gemeente huurt de stichting het gebouw van de gemeente. Het pand verkeert in goede staat en er is geen sprake van achterstallig onderhoud. De onderhoudskosten voor de komende jaren zijn vastgelegd in een meerjarige onderhoudsbegroting.

Op termijn wordt ook gekeken hoe het pand verduurzaamd kan worden. Dit met als doel de energielasten terug te dringen. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie