Burgemeester Jeroen Joon in gesprek met een aantal betogers die onder meer een manifest aanboden.
Burgemeester Jeroen Joon in gesprek met een aantal betogers die onder meer een manifest aanboden. Donkersgoed Multimedia

Burgemeester Joon hoopt dat gemeente Harderwijk achterstand hij huisvesten van statushouders nog voor einde van het jaar inloopt

24 november 2025 om 10:00 Politiek

HARDERWIJK Burgemeester Jeroen Joon heeft de hoop dat de gemeente Harderwijk nog voor het einde van het jaar de bestaande achterstand bij het huisvesten van statushouders inloopt. Maar niet de totale opgave, mede omdat woningen die eind 2025 worden aangeboden niet meer mee zullen tellen voor de taakstelling 2025.


Wijnand Kooijmans

In de eerste helft van dit jaar zijn 58 personen gehuisvest. Inmiddels zijn dat er 86. De achterstand is mede een gevolg van het feit dat in 2024 46 personen geen huisvesting kon worden aangeboden.

Harderwijk had te maken met veel alleenstaande mannen, waarbij het ongewenst werd gevonden die in een grotere woning onder te brengen. Er is gekeken naar woningsplitsing, maar hiervan wordt afgezien omdat dit zou leiden tot maar een geringe toename van het aantal woningen.

NAREIZIGERS

Doordat de gemeente nu veel nareizigers heeft kunnen plaatsen, samen met referenten die vaak nog in een AZC verblijven, heeft de gemeente de opvang kunnen regelen met relatief weinig corporatiewoningen. Het gaat om zo’n twintig woningen.

BEPERKT AANBOD

Met de woningcorporaties is de gemeente voortdurend in gesprek over het beperkte aanbod van woningen gedurende het jaar. De gemeente gaat niet in op de wens van het Rijk doorstroomlocaties te realiseren gezien de druk op de ruimte en het gebrek aan geschikte locaties. Doordat mensen slechts een jaar in de regeling voor een tussenvoorziening kunnen verblijven, blijft het probleem van vervolghuisvesting drukken op de gemeente. Het uitzicht op meer beschikbare woningen ontbreekt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie