Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Pixabay

Gemeente Harderwijk draagt tienduizend euro bij aan festival Fluide

26 september 2025 om 14:00 Politiek

HARDERWIJK De gemeente Harderwijk draagt tienduizend euro bij aan het Festival Fluide dat wordt georganiseerd door Stad als Podium.

Wijnand Kooijmans

Het gaat om een festival met, zoals het wordt omschreven, hoogwaardige kunst in schoonheid van gender, diversiteit en inclusie met lezingen, workshops, cabaret, toneel, musical, film, popmuziek en drag. Het festival is ontworpen om verschillende generaties, smaken en achtergronden te verenigen. De doelgroepen bevinden zich op middelbare scholen in Harderwijk en de wijde omtrek. Ook worden studenten uit Zwolle, Amersfoort en Apeldoorn benaderd.

De programmamakers willen met kunst verbinden, tolerantie bevorderen en bewustwording realiseren. Men streeft naar acceptatie van mensen die zich niet herkennen in de heteronormatieve kenmerken van de samenleving.

Harderwijk is sinds 2017 regenbooggemeente. In opdracht van de raad is beleid en een uitvoeringsagenda opgesteld. Eén van de doelstellingen is om als gemeente zichtbaarder en voelbaar inclusief te zijn. Het festival Fluide draagt hieraan, zo vindt het college, bij. Het gaat daarnaast om een vernieuwend evenement. Subsidie voor dit soort evenementen laat, zo geeft het college aan, dat de gemeente durft te investeren in vernieuwing en de stad meer te bieden heeft dan alleen de bekende culturele instellingen. Dit maakt de stad aantrekkelijk en dynamisch voor zowel inwoners als toeristen en het verbreedt het bereik van kunst en cultuur in de stad.

Het festival staat voor dit jaar van 10 tot en met 15 november op de agenda. Hierbij wordt samengewerkt met onder meer Village People, de Mess, Roze in Blauw, Roze in Wit en het Filmhuis.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie