De reclames staan onder andere op de tickets van de Houtwalgarage.
De reclames staan onder andere op de tickets van de Houtwalgarage. Gemeente Harderwijk

Reclame fastfoodketen op achterzijde van parkeertickets tegen licht gehouden door gemeente Harderwijk

12 februari 2025 om 09:30 Politiek

HARDERWIJK De reclame van McDonalds op de achterzijde van parkeertickets van de gemeente Harderwijk gaat door het college tegen het licht gehouden worden. Die toezegging doet het college naar aanleiding van vragen van fracties van de PvdA en GroenLinks.

Die vinden het vreemd dat de gemeente een beleid voert rond gezondheid en desondanks reclame van een fastfoodketen op de parkeertickets van de gemeente staan. Aangegeven wordt dat in het verleden altijd reclame van plaatselijke ondernemers op de tickets stond, zoals Dries van den Berg en Kok Cinemax. Hiervoor is gekozen om de kosten van de parkeertickets te betalen.

De reclame vindt voornamelijk plaats op parkeertickets in automaten die het ticket teruggeven of waarvan het kenteken wordt herkend. Het college verwacht dat hierdoor de tickets vooral bij bezoekers terecht komen en niet bij de eigen inwoners. Het college geeft aan zich er van bewust te zijn dat de reclame niet geheel in lijn is met de norm. Daarom gaat er kritisch naar gekeken worden.

Het vermelden van De Roef en De Kiekmure op de tickets wordt nu afgewezen. Het is niet de bedoeling dat beide multifunctionele accommodaties gaan concurreren met de reguliere horeca.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie