Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Shutterstock

College van Harderwijk ontving in afgelopen jaar geen klachten van netwerkpleegouders vanwege gebrek aan ondersteuning

1 januari 2025 om 12:00 Politiek

HARDERWIJK Klachten van netwerkpleegouders uit de gemeente Harderwijk dat zij niet de ondersteuning krijgen om de zorg voor kinderen goed uit te kunnen voeren zijn niet bekend en ook niet binnen gekomen bij de gemeente Harderwijk of het college van burgemeester en wethouders.

Wijnand Kooijmans

Dat antwoord het college op vragen van de fractie van de ChristenUnie. Aangegeven wordt dat men inhoudelijk voorstander is van netwerkplaatsingen in plaats van formeel pleegouderschap. Netwerkplaatsing wordt gezien als veel meer een genormaliseerde vorm van opvang van kinderen waar het thuis (even) niet goed genoeg gaat. Minder regels en juist meer gerichtheid op ondersteuning van deze kinderen in het eigen netwerk. Dat past, zo stelt het college, ook bij de nota sociaal domein en de leidende principes ‘inwoners aan zet’ en ‘de oplossing centraal.’

Door het college wordt aangegeven geen inzicht te hebben op het aantal netwerkplaatsingen (zorg door familie of vrienden) in de gemeente. De gegevens hiervan worden niet bijgehouden. Dat wordt ook als logisch gezien, omdat deze plaatsing plaats vindt zonder overheidsbemoeienis.

In een artikel van de Nederlandse vereniging van pleeggezinnen wordt aangegeven dat het niet altijd in het belang is van het kind om in een informele netwerkplaatsing te verblijven, vanwege de gebrekkige ondersteuning en soms de onduidelijke zorgstructuur.

Het college geeft aan de ondersteuning die opvoeders wordt geboden, zo veel mogelijk in het eigen netwerk en in de sociale basis te doen plaatsvinden. Dit normaliseren is één van de kernen van de nota sociaal domein en geeft de richting aan waarheen het college nog meer wil bewegen.

Indien ouders en/of netwerkouders vragen hebben kunnen ze hiervoor terecht bij het Centrum Jeugd en Gezin. Dit centrum kan ook ondersteuning bieden. Aangegeven wordt door het college dat zij altijd werken in het belang van het kind en juist netwerkplaatsing in een voor een kind bekende omgeving in het belang is van het kind.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie