
Provincie Gelderland organiseert informatieavond over de wolf in het Huis van de Stad in Harderwijk
2 december 2024 om 16:00 PolitiekHARDERWIJK Door de provincie Gelderland wordt maandag 9 december een informatieavond gehouden over de wolf. Dit in het Huis van de Stad aan de Havendam in Harderwijk.
Wijnand Kooijmans
De bijeenkomst komt na diverse aanvallen van de wolf op schapen in Hierden en de directe omgeving. Daarbij zijn in totaal meer dan veertig schapen doodgebeten. Vooral door een roedel die zich langs de randmeerkust ophoudt tussen Hierden en Hulshorst.
Door de gemeente Harderwijk is contact gelegd met de eigenaren van de gedode schapen. Hoewel er medeleven bestaat met hen heeft de gemeente, zo onderstreept wethouder Martijn Pijnenburg, geen mogelijkheden zelf actie te ondernemen tegen de wolf. Alleen bij dreigende gevaarzetting mag de burgemeester opdracht geven tot het doodschieten van een wolf.
De zorgen zijn ook voor de provincie reden hieraan aandacht te besteden. De informatieavond is in de eerste instantie bestemd voor vee- en dierhouders uit Harderwijk en Hierden, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. De provincie legt uit wat de situatie van de wolf is als beschermd dier. Maar ook wat de provincie Gelderland doet om de wolf te kunnen beheren.
PRAKTISCHE OPLOSSINGEN
Opzet is zo veel mogelijk vragen te beantwoord en ook praktische oplossingen te bespreken die op korte termijn kunnen helpen de dieren te beschermen en uitleg over de afhandeling van de schade. De aanvang van de bijeenkomst in het Huis van de Stad is om 19.30 uur. Onder andere gedeputeerde Harold Zoet uit Wezep is bij de avond aanwezig.

















