
Meer uitgiftepunten hard nodig bij pilot van verstrekken menstruatieproducten in Harderwijk
24 juni 2024 om 10:38 PolitiekHARDERWIJK Het is belangrijk de toegankelijkheid tot het verstrekken van menstruatieproducten te vergroten. De pilot is 1 november 2023 gestart en nu voorzien van een tussenevaluatie.
De producten waren op dertien locaties verkrijgbaar. In Hierden zijn nog geen uitgiftepunten. Er zijn wel gesprekken gevoerd met het dorpshuis en de kringloopwinkel, maar dit heeft niet tot het gewenste resultaat geleid. In de periode van 1 november vorig jaar tot nu zijn er in totaal 21 grote assortimentdozen verstrekt via uitgiftepunten. Dit komt neer op een bedrag van 3.150 euro. Voor de pilot is 16.000 euro beschikbaar.
De komende tijd wordt met de Stichting Armoedefonds overlegd hoe er meer uitgiftepunten kunnen worden toegevoegd. Er is daarnaast contact met het Moeder en Kind-centrum in het St. Jansdal die hebben aangegeven ook interesse te hebben in het project. Indien na afloop van het contract het budget niet volledig is gebruikt, worden de verstrekkingen door het Armoedefonds voortgezet.














