
Meer dan 182.000 middelbare scholieren horen of ze geslaagd zijn
11 juni 2026 om 09:00 OnderwijsHARDERWIJK (ANP) Zeker 182.000 Nederlandse eindexamenleerlingen horen deze donderdag of ze geslaagd zijn en of de vlag met schooltas uit kan. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig schooljaar maakten iets meer dan 181.000 leerlingen hun eindexamens op het vmbo, havo of vwo.
Volgens het statistiekbureau deden bijna 95.000 leerlingen dit schooljaar examen op het vmbo. Daarna volgen ruim 51.000 havisten en ruim 36.000 vwo’ers. Het CBS meldt ook dat iets meer meiden dan jongens eindexamen deden. Alleen op het vmbo zitten meer jongens dan meiden in het laatste jaar: 48.000 jongens en 46.000 meiden.
In Zuid-Holland wonen de meeste eindexamenleerlingen. Daar horen deze donderdag meer dan 39.000 eindexamenkandidaten of ze geslaagd zijn, meer dan een vijfde van het landelijke aantal. Daarvan zit iets meer dan de helft op het vmbo. Daarna volgt Noord-Holland met bijna 30.000 leerlingen. Zeeland telt slechts 3800 eindexamenleerlingen, het laagste landelijke aantal.
Het eerste tijdvak begon op 8 mei en duurde tot en met 27 mei. Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) kreeg in deze periode bijna 339.000 klachten over de eindexamens, flink meer dan vorig jaar. Het tweede tijdvak, voor leerlingen die nog niet geslaagd zijn, begint op 16 juni en duurt een week. De uitslagen van die examens komen op 30 juni.
Leerlingen die speciaal onderwijs volgen, hebben in andere periodes hun staatsexamen gedaan. Zij kunnen tussen donderdag en eind augustus de uitslag horen.
















