Kleinschalig voedselbos
Kleinschalig voedselbos Vera Greutink

Lezing over kleinschalige voedselbossen; een hectare is niet nodig

22 januari 2026 om 10:00 Natuur en milieu

HARDERWIJK Een hectare grond is niet nodig, want ook op een kleine schaal is het principe van een voedselbos toepasbaar. Juist in een kleinere tuin is het mogelijk in lagen te tuinieren en (kleine) fruitbomen te combineren met struiken, vaste groentes, kruiden en klimmers. Die tuin kan mooi zijn en tegelijkertijd onderhoudsarm, klimaatbestendig en goed voor de biodiversiteit. 

Tijdens een lezing op 27 januari over voedselbossen op kleine schaal vertelt Vera Greutink over haar favoriete planten voor een zo’n tuin zoals roodvlezige appels, zwarte framboos, sneeuwklokjesboom, Chinese kornoelje en zeekool. 

Vera Greutink is moestuinierder, groenschrijver en ontwerper van eetbare tuinen. Vanaf 1999 tuiniert ze volgens de principes van de permacultuur.  Ze schrijft voor verschillende Nederlandse en Engelse tuintijdschriften. Na het succesvolle ‘Tuin smakelijk!’ kwam in 2024 haar tweede boek uit ‘Vera’s moestuin, permacultuur van maand tot maand’. Zij is een zeer gewaardeerd spreker.

Op deze avond vindt ook onze Zadenruilbeurs plaats.

Groei & Bloei organiseert de lezing is bij de Kiekmure, Tesselschadelaan 1 in Harderwijk. De lezing start om 19.45 uur. Toegang is voor leden gratis, met de mogelijkheid één introducé mee te nemen. Ook niet-leden mogen komen luisteren. Kaarten kosten 5.00 euro. Klik hier voor meer informatie.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie