
Ank Bos van Stichting De Maretak ontvangt Harderwijkse Piet Dijkstra Prijs: waardering voor inzet voor mensen die kanker hebben
12 januari 2023 om 16:10 MaatschappelijkHARDERWIJK Ank Bos van Stichting De Maretak heeft woensdagavond de Piet Dijkstra Prijs uitgereikt gekregen. Met de jaarlijkse Piet Dijkstra Prijs wil de gemeente Harderwijk burgerschap meer waarderen. Ank zet zich met hart en ziel in voor mensen die kanker hebben of hebben gehad, en hun naasten.
Met verschillende activiteiten verbindt Ank Bos verschillende mensen met hetzelfde lot. Burgemeester Van Schaik verwoordde het als volgt tijdens de uitreiking van de jaarlijkse prijs. ,,Je laat hen een plek vinden van troost, diepgang en afleiding. Je neemt alle tijd voor de gasten van de Maretak, want dat zijn het. Je stelt mensen op hun gemak die voor het eerst.’’
Sinds 2017 zet Ank Bos zich in voor stichting De Maretak. De afgelopen jaren hebben de financiële uitdagingen haar niet weerhouden actief te blijven voor De Maretak.
ACTIVITEITEN
Per week doen honderd gasten mee aan de vele activiteiten van de Maretak. Het aanbod is zeer divers. Zo was er op de dag van de prijsuitreiking afgelopen woensdag een koffie & thee inloop uur, een verwenmiddag en een verwenavond met onder andere een pedicure behandeling en Tai Chi in het inloopcentrum. Vrijwel elke doordeweekse dag worden er meerdere activiteiten georganiseerd voor mensen die kanker hebben of hebben gehad.
VRIJWILLIGE INZET
De Piet Dijkstra Prijs wordt sinds 2015 jaarlijks uitgereikt aan een inwoner van de gemeente Harderwijk. Iemand die zich vrijwillig inzet voor het welzijn van één of meer mede-inwoners en een toonbeeld is van burgerschap. Piet Dijkstra zag in dat de gemeente niet verantwoordelijk is voor het welzijn van iedere inwoner. Dat is ieders verantwoordelijkheid en betekent vertrouwen op de eigen kracht van de samenleving. De Piet Dijkstra Prijs is een initiatief uit de Harderwijker samenleving en de winnaar wordt daarom ook door inwoners uit Harderwijk gekozen.
















