De jongeren van Veld 42 samen met projectleider Kees Grovenstein.
De jongeren van Veld 42 samen met projectleider Kees Grovenstein. Marco Jansen

Tienduizend euro voor Kees Grovenstein: sport helpt jongeren een betere toekomst opbouwen

20 januari 2026 om 10:00 Maatschappelijk

HARDERWIJK Maatschappelijk werker Kees Grovenstein werd zaterdagochtend verrast bij het sportveldje voor het azc met een cheque van tienduizend euro. Hij kreeg dit bedrag uit handen van Laurens de Kleine, secretaris van Projuventute Nederland, een fonds dat zich inzet voor jeugdhulp. Met het geldbedrag van de stichting wordt Grovenstein aangemoedigd zijn activiteiten voor jongeren voort te zetten. 

Marco Jansen

,,Wauw, jeetje wat een bedrag”, was zijn eerste reactie. ,,Dit had ik niet verwacht. Ik wist dat het een geldbedrag zou zijn, maar ik was oprecht verbaasd. Tienduizend euro is prachtig, daar kan ik een hele opleiding verzorgen voor een groep van vijftien mensen. We gaan opleidingen voor sport- of spelleider of assistent-fitness trainer inzetten om jongeren verder te helpen.”

Met een knallende champagnekurk werd de cheque feestelijk overhandigd. Het bestuur van Projuventute Nederland vindt dat Grovenstein door sport zoveel mogelijk jongeren nieuwe kansen geeft. Door deze kleinschalige projecten wordt uithuisplaatsing door de jeugdzorg preventief voorkomen.


Het moment van de prijsuitreiking en het ontkurken van de champagne: Vlnr: Laurens de Kleine, Kees Grovenstein, Kevin de Weerd en Joyce Doppenberg. - Marco Jansen

Projuventute is Latijns en betekent ‘Voor de jeugd’. Elke twee jaar reikt deze organisatie twee jeugdhulpprijzen uit aan goede doelen. ,,Dit doen we voor veelbelovende en vernieuwende projecten om kinderen en jongeren een betere positie in de samenleving te geven. We kunnen deze projecten steunen omdat we een behoorlijk kapitaal op de bank hebben waarmee wordt belegd. Door het rendement kunnen we elk jaar projecten ondersteunen. Vijf à zes keer per jaar worden deze aanvragen beoordeeld”, legt bestuurssecretaris Laurens de Kleine uit. In dit geval heeft hij zelf een project aangedragen. ,,Kees begeleidt al jaren jongeren om hen nieuwe kansen in de samenleving te geven. Het bestuur ging unaniem akkoord.”

Grovenstein (57) was een geldbedrag in het vooruitzicht gesteld, maar dacht aan duizend euro. ,,Er staat een extra nulletje tussen, dit had ik niet verwacht. Dit voelt als erkenning voor dat we goed bezig zijn”, zegt hij nadat hij met de jongeren en De Kleine een toast heeft uitgebracht. Hij koos het Cruijff Court voor het azc als locatie. ,,Hier ben ik in 2009 maatschappelijke zorgactiviteiten gestart in Harderwijk.” Wekelijks sporten 80 tot 90 deelnemers bij Veld42. Het aanbod bestaat uit voetbal, kickboksen, wandelen, badminton en sloeproeien. ,,Mensen (16+) komen via hulpverleners, instellingen of via via bij ons. Vaak van mond tot mond.”

DAKLOOS

De activiteiten worden begeleid door vrijwilligers, onder wie Kevin de Weerd (24) die binnenkort van ’t Harde naar Harderwijk verhuist. ,,Ik doe dit al anderhalf jaar. In eerste instantie was ik dakloos geraakt. Toen hij aanbood om hem te helpen en met vrijwilligerswerk wat voor anderen te betekenen, hebben we samen veel sportevenementen georganiseerd. Ik volgde de opleidingen assistent-fitnesstrainer en leider sportieve recreatie bij hem. Het sporten helpt mij om niet weer in het verkeerde patroon terug te vallen, ik heb een verleden met drugsgebruik. Ik leer nu veel over mijzelf en sport is mentaal goed voor mij.”

Joyce Doppenberg (26) woonde bij de Proeftuin in Ermelo en ging kickboksen bij Veld42. ,,Er wordt gezien wat je wel kan en niet benoemd wat je tekortkomt, dat geeft motivatie. Toen ik binnenkwam was ik heel verlegen en stil op de achtergrond. Ik had weinig zelfvertrouwen en ik hoorde nergens bij. Door de opleidingen leider sportieve recreatie niveau 2 en 3 en de opleiding assistent-fitnesscoach die ik nu volg, kan ik wat bijdragen aan de maatschappij en is mijn zelfvertrouwen gegroeid. Ik vind het heel mooi om te zien dat door dit bedrag zoveel meer jongeren geholpen kunnen worden.”

Het moment van de prijsuitreiking en het ontkurken van de champagne: Vlnr: Laurens de Kleine, Kees Grovenstein, Kevin de Weerd en Joyce Doppenberg.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie