
Bewoners azc Harderwijk blij verrast met mooi kerstpakket
17 december 2025 om 09:28 Maatschappelijk Deel je nieuwsDe bewoners van het azc in Harderwijk zijn deze week verrast met een mooi kerstpakket. In goed overleg met het COA zijn de kerstpakketten dinsdagmorgen uitgedeeld. De 650 pakketten waren enkele dagen eerder door vrijwilligers ingepakt.
„Het is prachtig om te zien hoe blij en verheugd de azc-bewoners reageren als ze een pakket aangereikt krijgen”, zegt medeorganisator Aleid Hekstra. „Er wordt gelachen, er worden grapjes gemaakt. Gewoon eventjes echt ontspannen contact om elkaar goede feestdagen toe te wensen.”
De kerstpakkettenactie is een initiatief van de werkgroep Kerk en Vluchteling Harderwijk en de internationale kerkdiensten. Met steun van verschillende lokale ondernemers en de kerken in Harderwijk en Hierden zijn er ook dit jaar weer prachtige pakketten samengesteld, met onder andere sap, koffie, thee, cup-a-soup, chocolade, pinda’s, dadels, stroopwafels, douchegel, een bigshopper en een mok.
Via taallessen, vrouwenavonden, kerkdiensten en andere activiteiten kennen veel vrijwilligers en azc-bewoners elkaar persoonlijk. „Bij het uitdelen is er gelukkig altijd wel even tijd om kort met elkaar te spreken”, vertelt Hekstra. „Van veel bewoners hebben we verheugde reacties gekregen. Hun dank willen we graag doorgeven aan iedereen die geholpen heeft om deze kerstpakketten mogelijk te maken.”















