De klanten van energiecoöperatie Endura/Om Energie zijn het nieuwe jaar goed begonnen.
De klanten van energiecoöperatie Endura/Om Energie zijn het nieuwe jaar goed begonnen. Pixabay

Eerste winstuitkering voor klanten energiecoöperatie Endura

30 januari 2023 om 15:55 Duurzaamheid

HARDERWIJK De klanten van energiecoöperatie Endura/Om Energie zijn het nieuwe jaar goed begonnen. Alle afnemers ontvingen vorige week een winstuitkering op hun rekening. 

Het is voor het eerst dat een Nederlands energiebedrijf zijn klanten laat meedelen in de winst. Dankzij de coöperatieve werkwijze, honderd procent duurzaam, lokaal en geen winstoogmerk, profiteren zij namelijk direct financieel mee van de sterke groei van Endura/Om Energie. 

Om Energie is een coöperatie van tientallen plaatselijke energiecoöperaties zoals Endura Harderwijk. ,,Er zijn geen aandeelhouders die er met de winst vandoor gaan’’, verklaart Endura-directeur Wim Sederel. ,,Een coöperatie heeft geen winstoogmerk. De winst vloeit terug naar klanten. Ook als plaatselijke Endura profiteren we mee.’’ 

Bij de Consumentenbond stond Om Energie overigens ook het afgelopen jaar weer bovenaan de lijst van groenste energieleveranciers.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie