
Dauwtrappen in de Leuvenumse Bossen op Hemelvaartsdag: wandeling met ontbijt
14 mei 2023 om 10:00 ActiviteitenHARDERWIJK Natuurmonumenten organiseert op donderdag 18 mei, Hemelvaart, van 6.00 tot 9.00 uur een vroege wandeling met de boswachter. Halverwege de route wordt in het bos een eenvoudig ontbijtje geserveerd.
Dauwtrappen op Hemelvaartsdag is een oude traditie. Vroeger dansten mensen op deze dag in alle vroegte blootsvoets door het gras. Het dauw op het gras zou een zuiverende werking hebben. Hier zou de naam ‘dauwtrappen’ dan ook vandaan komen.
BEWONERS VAN HET BOS
De wandeling die om 6 uur begint is voor de vroege vogels. ,,Je stapt je bed uit en even later sta in het bos met het gefluit en gekwetter van de ontwakende vogels om je heen. Hamerende spechten, roepende uilen en zingende zangvogels doen hun best om jou te imponeren. En als het even mee zit, zie je misschien wel één van de bewoners van het bos want die zijn meestal veel eerder in de weer dan wij”, laat Inge van Kampen van Natuurmonumenten weten.
De wandeling gaat door de Leuvenumse Bossen en langs het stuifzand. Deelname vanaf 8 jaar, voor iedereen die goed ter been is. Start: parkeerplaats Hierderweg, Hierderweg 19, 8077 SG Hulshorst. Kijk op natuurmonumenten.nl/agenda-noord-veluwe voor meer informatie en online kaartverkoop.














