Voorbereidingen treffen voor het planten van een boom in het geboortebos.
Voorbereidingen treffen voor het planten van een boom in het geboortebos. Wijnand Kooijmans

Ouders planten geboortebomen in het geboortebos van Harderwijk

17 februari 2025 om 14:00 Achtergrond

HARDERWIJK Bijna honderd ouderparen hebben zaterdag een boom geplant bij de start van het eerste geboortebos in Harderwijk. Het was best een inspanning voor hen omdat de meeste ouders met een kinderwagen kwamen en het best moeilijk was om het terrein de plek te vinden waar hun boom mocht worden geplant. Voor twee ouderparen ging het om twee bomen vanwege de geboorte van een tweeling.

Wijnand Kooijmans

Het was best een beetje rillen vanwege de temperatuur die maar net boven het vriespunt lag. Iedere boom welke werd geplant is voorzien van een nummer, zodat ouders weten waar hun boom staat en later ook hun opgroeiende kinderen deze kunnen gaan bekijken. Gekozen is voor een braakliggend terrein aan de doodlopende Bijlaardsweg in het gebied tussen Hierden en Harderwijk, dicht bij de Newtonweg.

Onder de aanwezigen wethouder Martijn Pijnenburg, zelf vader geworden in het afgelopen jaar. Hij wees op het streven van de gemeente Harderwijk te vergroenen. De komst van het geboortebos past daar prima binnen. De komst van het geboortebos noemt hij een ontzettend leuk idee. Met zijn gezin mocht hij, onder meer onder toezicht van burgemeester Jeroen Joon en zijn echtgenote, een boom planten. Pijnenburg geeft aan dat elk kind moet kunnen opgroeien in een groene wereld. Waarbij ieder kind bijzonder is.

Begin volgend jaar wordt weer een moment gepland om verder te werken aan de uitbreiding van het geboortebos. Dan komen de ouders aan bod die dit jaar een kind mogen begroeten of al hebben begroet.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie