Rechts team Wolderweide.
Rechts team Wolderweide. Eigen foto

Eremetaal op NK Schooldammen voor groep 6B van KBS Wolderweide

28 mei 2024 om 16:00 Denksport

HARDERWIJK Groep 6B van KBS Wolderweide heeft de derde plek bemachting bij het NK Schooldammen. De groep keerde met een beker terug naar Harderwijk.

Sophie, Adam, Brent, Gwen en Romijn, tevens welpen van Damclub Harderwijk, reisden met hun ouders af naar Julianadorp. De groep plaatste zich voor het NK na een eerste plek in Harderwijk, een eerste plek in de halve finale van Gelderland, een eerste plek in de finale van Gelderland en een tweede plaats in de halve finale van Nederland.

De eerste rondes werden andere scholen weggespeeld door de Harderwijkse dammers. onder toeziend oog van juf Simone die speciaal voor het evenement een weekend weg had geboekt. Later werd het wat lastiger toen ze tegen de voorlopig nummer één en twee moesten spelen. Ze wisten er bij beiden partijen een remise uit te slepen. In deze pauze werd, terwijl de welpen even naar buiten gingen voor wat frisse lucht, het tussenklassement bekeken. Op de eerste plaats eindigen was niet meer mogelijk en ook was de voorsprong van de nummer twee te groot om nog te kunnen inhalen.

Team Wolderweide kon niet meer worden ingehaald door de nummer zes van het tussenklassement dus in het ‘slechtste’ geval zouden de welpen vijfde worden. Met een overwinning in de tiende ronde was het nog wel mogelijk om derde of vierde te worden. Daarvoor moest gewonnen worden van De Opdracht.

Met een 5-3 overwinning bleek Wolderweide te sterk voor De Opdracht uit Ureterp en deze laatste missie werd dus met succes volbracht. Met een bronzen medaille en een prachtige beker voor de prijzenkast op school konden de leden van Team Wolderweide met trots terugkijken op een geslaagde missie. Na afloop mochten de leerlingen op kosten van Wolderweide-directeur Maarten Hoekman een hapje gaan eten. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie