
Dialoc ID Products in Harderwijk is finalist Veluwse Innovatieprijs 2016?
22 november 2016 om 13:15 AlgemeenHARDERWIJK/REGIO - De Veluwse Innovatieprijs (VIP) is de onderscheiding voor de onderneming met de meest duurzame technologische ontwikkeling. Tijdens de feestelijke finaleavond op donderdag 1 december in Veluvine in Nunspeet wordt de winnaar bekend gemaakt. Dialoc ID Products in Harderwijk is een van de drie genomineerden.
De Innovatieprijs is een initiatief van De Diamant van Midden-Nederland. Het samenwerkingsverband van ondernemers op de Noord-Veluwe en in Zeewolde. Met deze prijs wil De Diamant vernieuwend ondernemerschap en vooruitstrevende bedrijvigheid stimuleren. De jury – onder voorzitterschap van Piet Mosterd, voormalig directeur van AWL-Techniek in Harderwijk – heeft uit de vele inzendingen drie genomineerden gekozen. Dialoc ID Products in Harderwijk behoort tot de finalisten.
Bibliotheekboeken inleveren na sluitingstijd
De innovatie van Dialoc ID Products heet ‘BookDrop’. Een systeem dat het mogelijk maakt om na sluitingstijd van de bibliotheek boeken in te leveren. De lezer krijgt na inlevering via SMS of e-mail een bericht over de registratie van de ingeleverde materialen. De bediening met LED-verlichte symbolen zorgt ervoor dat er geen taalbarrières zijn.
Het wekt verbazing dat het bedrijf nationaal en internationaal actief is, maar dat de bekendheid in de regio nog niet groot is. De diverse producten van Dialoc zijn te vinden in vooraanstaande winkelgroepen (waaronder Harrods in Londen), bij het Universiteitsziekenhuis Sint Pieter in Brussel en in de melksector. In Amsterdam-Noord en Almere worden de passen en readers gebruikt voor het geregistreerd afstorten van huisvuil. En de voetbalclubs ADO en Feijenoord maken gebruik van oplossingen op het gebied van toegangsbeheer om de hooligans en de echte voetbalfans van elkaar te scheiden.
Eigenaar Cor de Nood: “Omdat ons bedrijf exportgericht is, weten veel mensen op de Veluwe niet van ons bestaan. We zijn dan ook blij met deze nominatie, want die kan dienen als springplank om in de komende jaren ook dichter bij huis een grotere bekendheid op te bouwen.”
Wie wint de Veluwse Innovatieprijs 2016? Mol Fresh Food (Putten), Dialoc ID Products (Harderwijk), of AARTEC Engineering (Nunspeet)? Het woord is op 1 december aan de jury. Op de finaleavond in Veluvine in Nunspeet wordt tevens de ‘Willie Wortel Award’ voor het beste innovatie idee van mbo- of hbo-studenten uitgereikt. Het publiek bepaalt welke pitch het meest inspirerend is.











