Egel in de Diepegracht.
Egel in de Diepegracht. Foto: Agnes Bergevoet

Egel gered van verdrinkingsdood

15 juni 2021 om 10:07 Algemeen

Harderwijk - Agnes Bergevoet was nog bezig met haar zwanenronde (zwanen in nood helpen red.) toen zij een jongen langs de oever bij de Friesegracht zag struinen. ‘’Ik dacht eerst dat hij achter de eenden aan zat, maar dat was dus niet zo.’’

 De jongen zag een egel in het water en probeerde deze te redden. Zijn leraar Sven Rijsbosch vertelt mij dat, Tjuri een leerling van JAM Harderwijk is. Vanmorgen had Tjuri een praktijkles biologie. Hij zou planten gaan zoeken en deze gaan determineren.

De les veranderde in een reddingsoperatie, toen Tjuri een verdrinkende egel zag in het water. Tjuri twijfelde geen moment en heeft de egel gered van een zekere verdrinkingsdood.

Snelle optreden

Agnes Bergevoet, ook wel bekend als het zwanenvrouwtje: ‘’Natuurlijk sta ik niet alleen te kijken en foto’s te maken. Ik heb altijd handdoekjes in de fietstas en geef deze aan Tjuri zodat hij daar de egel mee kan pakken. Gelukkig zwemt de egel nu naar hem toe en lukt het om de egel uit het water te halen. Inmiddels ook de Dierenambulance noord West Veluwe gebeld. Dankzij het snelle optreden van deze jonge man, is de egel gered. Ik heb hem hartelijk bedankt natuurlijk voor zijn optreden om de egel te redden.’’

Opvang

De Dierenambulance heeft de egel meegenomen en die gaat voor controle naar de egelopvang.

Egel gered door Tjuri.
Even kijken of de Egel reageert.
Hoe een biologie les, praktijk wordt.
Links De Egel redder Tjuri, rechts zijn leraar Sven.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie