Brievenwasserette tijdens de Week van Lezen en Schrijven
19 augustus 2021 om 11:57 AlgemeenHarderwijk - Bibliotheek Noordwest Veluwe houdt dinsdagmiddag 7 september een brievenwasserette voor bedrijven uit Harderwijk. Deze brievenwasserette wordt gehouden vanwege de landelijke Week van Lezen en Schrijven van 6 tot en met 12 september. Men geeft bedrijven en organisaties de kans om hun brieven en e-mails te laten checken door taalprofessionals. Want communiceer je wel helder genoeg naar je klant?
Helderder schrijven
Tijdens de brievenwasserette leest een taalpanel, bestaande uit schrijfcoaches en taaldeskundigen, de brieven en mails van bedrijven goed door. Ze geven kritische feedback en vertellen vooral hoe het gemakkelijker en begrijpelijker kan. Ze geven tips over helder schrijven, zodat elke klant de brief of mail begrijpt.
Week van Lezen en Schrijven
Tijdens de Week van Lezen en Schrijven vragen we samen met honderden gemeenten, bibliotheken, ziekenhuizen en vrijwilligersorganisaties extra aandacht voor het verminderen en voorkomen van laaggeletterdheid in Nederland. Zo’n 2,5 miljoen volwassenen in Nederland hebben moeite met lezen en schrijven. Vaak vinden zij het lastig om brieven en mails goed te begrijpen en missen zij de digitale vaardigheden om goed om te gaan met een computer en smartphone.
Programma van de brievenwasserette
13.00-13.45 uur Ronde 1 brievenwasserette
14.00-16.00 uur Workshop Helderder Schrijven: Wat bedoel je?
16.15-17.00 uur Ronde 2 brievenwasserette
Men is van harte welkom vanaf 13.00 uur bij de Bibliotheek in Harderwijk. Dan start men met ronde 1, waarbij verschillende bedrijven hun brieven en mails presenteren aan de taalprofessionals.










