
Het wijkontmoetingscentrum van Zorgdat zit in winkelcentrum Drielanden: ‘De eerste keer naar binnen lopen is het engst’
3 oktober 2024 om 07:00 ZakelijkHARDERWIJK Middenin het winkelcentrum van Drielanden zit het gelijknamige Wijkontmoetingscentrum van Zorgdat. Het centrum is er voor iedereen die wel wat afleiding kan gebruiken. Of je nou alleen thuis zit, of het gewoon leuk vindt om mee te doen aan één van de vele activiteiten die er georganiseerd worden. Iedereen is welkom! Ook voor (praktische) vragen over welzijn, wonen en veiligheid ben je bij het centrum aan het juiste adres.
Marja Stienstra
Iedere dinsdagochtend is er de Huiskamer van de buurt, waar mensen een praatje met anderen kunnen maken en samen een kopje koffie kunnen drinken. ,,Er komen hier met name veel ouderen die eenzaam zijn. Hier zijn ze onder de mensen”, vertel sociaal werker Sandra van Huffelen. ,,We merken dat veel mensen het spannend vinden om hier de eerste keer naar binnen te lopen. Wat slim is, is om samen met iemand te komen, een buurvrouw of kennis bijvoorbeeld. Eenmaal binnen merken ze dat er een ontspannen sfeer hangt en mensen echt open staan voor contact.”
Teun (88) is een deelnemer van de Huiskamer. Toen zijn vrouw overleed was hij veel alleen thuis. Hij werd meegenomen door een kennis naar het wijkontmoetingscentrum. ,,Ik had gelijk een praatje met iemand en kom hier nu iedere dag! Door het contact met anderen voel ik me minder eenzaam. Tussen de middag lunchen we ook vaak samen, dat is gezellig. Eén van de vrijwilligers, Gerard, helpt me ook met praktische dingen, zoals mijn mobiel. Daar ben ik hem heel dankbaar voor.”
KOERSBALLEN EN KLAVERJASSEN
Het ontmoetingscentrum is iedere werkdag open voor een kopje koffie, een praatje of het lezen van de krant. Maar er worden ook allerlei activiteiten georganiseerd. Van schaken, biljarten en koersballen, tot leesgroepen, handwerkclubjes en klaverjassen. Jaap (89) komt al zo’n vijftien jaar naar het centrum. Eerst samen met zijn vrouw, maar die is recent overleden. ,,Ik ben toen heel goed opgevangen door de mensen hier. Iedere woensdagochtend doe ik met veel plezier mee aan koersballen. Er wordt dan een lange groen mat uitgerold, van 10 meter lang. Met halfronde ballen moet je proberen zo dicht mogelijk bij de kleinere doel-bal te komen. We zoeken nog deelnemers!”
GASTHEER GERARD
Sandra runt het ontmoetingscentrum samen met zo’n twintig vrijwilligers. Gerard is daar één van. Hij is iedere vrijdagmiddag gastheer bij het klaverjassen. ,,Toen ik met pensioen ging wilde ik me graag nuttig maken”, vertelt Gerard. ,,Dit werk brengt mij veel voldoening. We hebben ook een signaalfunctie: als het nodig is nemen we contact op met familie of verwijzen we door. Ik vind het ook leuk om mee te denken over nieuwe initiatieven. Zo is er pas een Legoclubje opgericht en willen we graag meer gaan doen voor mantelzorgers: een doelgroep die steeds groter wordt.”
DUO-FIETS TER BESCHIKKING
Goed om te weten is dat centrum over een DUO-fiets beschikt, die uitgeleend wordt aan mensen die niet (meer) zelfstandig kunnen deelnemen aan het verkeer. Hier zijn verder geen kosten aan verbonden. Het is wenselijk dat er vooraf een reservering wordt gemaakt. Ook om teleurstelling of onduidelijkheden voor beide partijen te voorkomen.
Wijkontmoetingscentrum Drielanden zit op het Triasplein 9 in Harderwijk. Iedere werkdag tussen 09.00 en 16.00 uur ben je van harte welkom voor een praatje, een kopje koffie of een leuke activiteit. Loop gerust eens binnen! Of kijk op de website van Zorgdat.













