Maarten Boddeus en Trea Pluister: ,,We willen heel graag nog meer mooie events neerzetten.
Maarten Boddeus en Trea Pluister: ,,We willen heel graag nog meer mooie events neerzetten." Rinus van Denderen

TED Talks weer in Harderwijk

11 september 2024 om 13:17 Zakelijk

HARDERWIJK TED, het wereldwijd bekende platform waar iedereen met een ´idea worth spreading´ een podium kan krijgen, komt vrijdag 11 oktober weer naar Harderwijk. Na drie succesvolle edities stappen ook dit jaar zeven sprekers op de iconische rode stip. 

In maximaal achttien minuten een goed verhaal vertellen dat het publiek boeit, waar zij over nadenkt en wat zij doorvertelt, dat zijn TED Talks in een notendop. TED (Technology, Entertainment, Design) werd in 1984 voor het eerst gehouden in Californië. De lezingen zijn laagdrempelig en inspirerend. Stichting Veluwse Rimpeling haalde het event naar Harderwijk: ,,Het gaat ons om de inspirerende en verbindende factor die TED brengt”, aldus Maarten Boddeus, penningmeester. 

SAMENKOMEN EN VERBINDEN

Stof tot nadenken en maatschappelijke betrokkenheid. Goede TED Talks brengen verbinding. Trea Pluister, voorzitter van de stichting en coach van de sprekers: ,,Wanneer iemand een boodschap heeft die de mensen in de zaal raakt, dan ontstaat er een golfbeweging. Het publiek wordt enthousiast of juist stil. Men denkt na, neemt het mee. Elk verhaal grijpt terug naar de dag van vandaag en maakt concreet naar wat het publiek ermee kan doen.”

Het gaat ons om de inspirerende en verbindende factor

Boddeus vult aan: ,,Die verbindende factor zit ook in het regionale van ons evenement. We werken samen met de gemeente, sponsoren en vrijwilligers. We organiseren alles binnen Harderwijk en omgeving.”

DÉ TEDX FORMULE

Dit evenement organiseer je niet zomaar. Boddeus: ,,TED heeft een strakke formule. Je mag dat niet kopiëren, daar hoort een lange lijst aan eisen bij. Zo moeten we altijd zorgen voor een mooie locatie, moeten de sprekers echt een goed verhaal hebben, getraind zijn door een coach en mogen de speeches niet langer dan achttien minuten duren. Daarnaast heten wij TEDx. Die x staat ervoor dat we een lokaal georganiseerd officieel TED Event zijn.” 

ZEVEN SPREKERS

De zeven sprekers zijn gecast en getraind. Pluister: ,,We hebben dit jaar gekozen voor pitchavonden. Deze werden goed bezocht. Uiteindelijk is er plek voor zeven mensen. Het is belangrijk dat je kiest voor diversiteit. Uiteenlopende onderwerpen die voor zoveel mogelijk mensen interessant kunnen zijn. In principe zijn de sprekers er echt voor iedereen. Het gaat dit jaar onder andere over de kracht van emoties, lessen van een geschiedkundige en een maatschappelijk thema als femicide. De gekozen sprekers hebben we vervolgens begeleid en getraind om tot de uiteindelijke speeches te komen. Ze moeten natuurlijk wel hun hele verhaal, zeer boeiend, binnen achttien minuten vertellen. Dat is absoluut gelukt.”

MEER HELPENDE HANDEN

Boddeus: ,,De stichting vaart op vrijwilligers. We willen heel graag nog meer mooie events neerzetten. Denk bijvoorbeeld aan Ted events op middelbare scholen. Om uit te breiden hebben we meer helpende handen nodig. Dus als je onderdeel wilt zijn van de organisatie van TEDx Harderwijk, neem dan gerust contact met ons op.”

KAARTVERKOOP TEDX

 Wil je TEDx Harderwijk bijwonen? Kaarten zijn te koop via tedxharderwijk.nl

Datum: 11 oktober 19:30 uur (deur opent om 19.00 uur)

Locatie: MFC de Roef Harderwijk.

Dit artikel wordt u aangeboden door TEDx Harderwijk.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie