
Komst van warmtenetwerk
27 december 2021 om 16:25 PolitiekHARDERWIJK Alle nog te bouwen ruim duizend woningen in het Waterfront worden aangesloten op het nieuw te ontwikkelen warmtenetwerk. De gemeenteraad heeft unaniem ingestemd met de oprichting van het Warmtenetwerk Harderwijk. Hierbij wordt door de gemeente samengewerkt met Firan, onderdeel van netbeheerder Alliander.
De warmte wordt verkregen van de nabij gelegen zuiveringsinstallatie voor rioolwater op het bedrijventerrein Lorentz. Via een lagetemperatuurnetwerk wordt de warmte naar de woningen gebracht.
De komst van het warmtenetwerk is een gevolg van de duurzaamheidsdoelstellingen die de gemeente Harderwijk zichzelf heeft gesteld. In 2050 moet de gemeente energieneutraal zijn. Dat was de reden in september 2020 het besluit te nemen het warmtenetwerk te ontwikkelen. Het is een eerste stap naar de toekomstige ontwikkeling van een aardgasvrije warme-oplossing die meerdere duurzame bronnen benut.
Door de gemeente werd al eerder een overeenkomst gesloten met het Waterschap Vallei en Veluwe, de eigenaar van de zuivering. Er zijn afspraken gemaakt voor de lange termijn die duurzame, lokaal geproduceerde restwarmte voor het netwerk beschikbaar stellen. Daarna werd een partner gezocht voor de ontwikkeling, realisatie en de exploitatie. Daarbij viel de keuze op Firan.
Wethouder Bert van Bijsteren spreekt van een mooie samenwerking. ,,Toekomstige woningen in het Waterfront worden voortaan duurzaam verwarmd en gekoeld. De eindgebruiker bepaalt een eerlijke prijs omdat we dit nu, samen met Firan, zelf organiseren via het warmtenetwerk.’’
Wijnand Kooijmans














