
Spreker vindt ingrijpen van raad bij plan Nieuw Weiburg nodig
13 mei 2025 om 14:00 PolitiekHARDERWIJK De raad van Harderwijk stemt unaniem in met een extra voorbereidingskrediet van zevenhonderdduizend euro voor de verdere ontwikkeling van het plan Nieuw Weiburg. Hierin moeten rond de elfhonderd woningen worden gerealiseerd.
Bij aanvang van de raadsvergadering uitte inspreker Richard Schouten opnieuw kritiek op het gebrek aan participatie van de zijde van de gemeente. Hij vindt dat de raad dit te gemakkelijk voor lief neemt, ondanks dat volgens hem, zij van verkeerde en onjuiste informatie worden voorzien door het college van burgemeester en wethouders.
Hij gaf aan aanvankelijk voornemens te zijn geweest een positief verhaal af te steken tot de vergadering van de omgevingstafel stedenbouwkundige invulling Nieuw Weiburg. Hij maar naar zijn zeggen ook andere deelnemers hebben zich daarbij mateloos geërgerd aan de leden van het projectteam Nieuw Weiburg gezien hun opmerkingen van ‘wij willen’, ‘wij vinden’ en ‘dat weten we nog niet.’ Terwijl volgens Schouten al vanaf 2020 aan het plan wordt gewerkt.
Uit een antwoord is hem duidelijk geworden dat de projectgroep werkt voor de projectontwikkelaars en gemeente. Waarbij de gemeente het grootste financiële risico draagt en het de inwoners moeten zijn die als voornaamste stakeholders moeten worden gezien naar de mening van Schouten. De gekozen werkwijze draagt, zo vindt hij, niet bij aan het verkrijgen van vertrouwen en draagvlak. Voor hem is het onbegrijpelijk dat de raad niet ingrijpt.

















