
Onvrede bij twee Harderwijkse fracties over huren De Roef en Kiekmure; verhoging valt niet goed
9 juni 2024 om 17:00 PolitiekHARDERWIJK De fracties van PvdA en GroenLinks zijn ontstemd over de huurverhogingen die gebruikers van de multifunctionele accommodaties De Roef en de Kiekmure in het vooruitzicht zijn gesteld.
Wijnand Kooijmans
Gewezen wordt op een brief die het bestuur van de stichting MFC Harderwijk heeft gestuurd aan zaalhuurders in de beide gebouwen. In de brief wordt aangegeven dat er een wijziging van de zaaltarieven plaats vindt per 1 juni 2024. Er wordt voortaan gekozen voor drie verschillende tarieven. De wijziging is volgens de brief tot stand gekomen in overleg met de gemeente Harderwijk. Voor organisaties die een seizoensplanning hebben geldt dat de nieuwe tarieven ingaan per 1 augustus.
ORGANISATIE
Het effect van deze wijziging is, zo geven beide partijen aan, voor elke organisatie anders. Voor een deel van de organisaties blijft de huur min of meer gelijk of kan zelfs iets lager uitvallen. Voor huurders die worden aangeduid als ‘maatschappelijk incidenteel & profit’ en dan met name voor de grote zalen zit volgens Wilco Bos en Wietske Hollanders echter een forse verhoging in de wijzigingen.
Die raakt naar hun mening vooral ZZP’ers die muziekles, dansles of yoga geven of koren die repeteren in beide gebouwen. Voor deze groep wordt, zo geven PvdA en GroenLinks aan, de prijzen met ruim dertig procent verhoogd. Dit boven op de huurverhoging in februari van dit jaar waarmee de verhoging van opzichte van januari 2024 ruim vijftig procent beslaat.
KREDIET
Gewezen wordt op het feit dat de raad 21 maart ingestemd heeft met het verstrekken van een extra krediet aan MFC Harderwijk. Met de toezegging van het college van burgemeester en wethouders dat enkel in februari een indexatie zou plaatsvinden bij de zaalhuren en dat in het najaar opnieuw de financiële situatie van de MFC’s met de raad zou worden besproken om tot een gezonde financiële toekomst van de MFC’s te komen. De tariefsverhoging is volgens beide partijen echter helaas niet met de raad gecommuniceerd.
In schriftelijke vragen aan het college wordt gevraagd waarom de tariefwijziging niet met de raad is besproken gezien de gevoeligheid van het dossier. Ook wil men weten hoe de verhoging past ten opzichte van de verhoging met dertig procent in februari en de toezeggingen aan de raad. Beide partijen willen weten hoe de tariefsverhoging tot stand is gekomen tussen bestuur en college en willen het gespreksverslag ontvangen waarin de afwegingen voor de besluitvorming zijn opgenomen.
BRIEF
In een brief van het college aan de medewerkers, huurders en bezoekers van beide wijkcentra geeft het college aan dat vooral veel gesprekken zijn gevoerd in de afgelopen weken. Hierin zijn twee zaken duidelijk naar voren gekomen. Iedereen wil zo snel mogelijk duidelijkheid over de huurtarieven van de zaken en over de contracten van de huurders met een eigen praktijkruimte. Gesteld wordt dat het bestuur nieuwe tarieven heeft vastgesteld. Eerder gemaakte huurafspraken voor het lopende seizoen blijven geldig. De nieuwe tarieven gelden voor nieuwe afspraken.
















