De voorzitter ontving bezorgde Harderwijkers in de Vischpoort.
De voorzitter ontving bezorgde Harderwijkers in de Vischpoort. Mieneke Braakman

1 april-grap: Vischpoort verzakt niet, meerdere mensen beetgenomen

4 april 2022 om 11:42 Overig

HARDERWIJK ,,Waar is die scheur?’’ en: ,,Oooh wat erg...’’. Bezorgde Harderwijkers reageerden geschokt op de verzakking van de Vischpoort.

Deze krant doet niet aan nepnieuws. Behalve als het om een 1 april-grap gaat. Dan mag dat.

GROTE SCHEUR Historische Vereniging Herderewich sloeg in ons artikel vorige week alarm over het verzakken van de Vischpoort. Op bijgaande foto was te zien, dat de muur een grote scheur vertoont. Voorzitter Matty Moggré bemerkte volgens haar tijdens een venijnige oostenwind een tochtstroom, die uit een vette scheur in de muur kwam. Na onderzoek bleek dat de hele Vischpoort aan het verzakken was en dat de vuurtoren op het dak zelfs uit het lood was. ,,We vermoeden dat de verzakking komt door de aanleg van de nieuwe haven’’, suggereerde Herderewich in het artikel. Afgelopen vrijdag, op 1 april, was de vereniging aanwezig in de Vischpoort, om belangstellenden te woord te staan.

WAARDEREN Jan van Balen, Vischpoortgids: ,,Ik ben erin gevlogen. Ik vond het aannemelijk, die verzakking. Tenslotte wordt het naastgelegen restaurant al heel erg lang verbouwd, ze zijn bezig met de kelder. Dat zou best de oorzaak van een verzakking kunnen zijn, toch?’’ 

Hij kan de grap wel waarderen. Het echtpaar Marinus en Greetje Zwart kwam vrijdag ook kijken. ,,Normaal gesproken had ik het verhaal niet voor waar aangenomen. Maar door die verbouwing van dat restaurant, geloofde ik het wel. Hoewel... die tocht door een scheur in de muur, ik begon daaraan wel wat te twijfelen.’’

Mieneke Braakman

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie