Een omgewaaide boom tijdens een eerdere storm.
Een omgewaaide boom tijdens een eerdere storm. Donkersgoed Multimedia

Opnieuw kans op storm dit weekend; zware windstoten aan de kust

24 oktober 2025 om 11:00 Overig

HARDERWIJK (ANP) Na storm Benjamin krijgt Nederland dit weekend opnieuw onstuimig weer. Zowel zaterdag als zondag kunnen zware windstoten optreden, vooral in de kustgebieden, meldt Weeronline. De temperatuur ligt tussen 10 en 12 graden, iets frisser dan de afgelopen dagen.

Zaterdag verloopt wisselvallig met talrijke buien vanuit het noordwesten. De temperatuur ligt rond 8 graden in het binnenland en 12 graden aan zee. Later op de dag neemt de wind in kracht toe. In het noordwestelijk kustgebied kunnen opnieuw zware windstoten voorkomen tot circa 90 kilometer per uur.

In de avond en nacht naar zondag wordt het in het zuiden tijdelijk droger, maar in het noorden blijft het regelmatig regenen. De temperatuur daalt daar naar ongeveer 4 graden. In de nacht gaat ook de wintertijd in: om 3.00 uur gaat de klok een uur terug naar 2.00 uur.

Zondag blijft het onstuimig met een stevige noordwestenwind die buien vanaf zee aanvoert. De temperatuur schommelt tussen 8 graden landinwaarts en 11 graden aan de kust. Door de wind voelt het kouder aan. In het zuidoosten kan die tijdelijk net boven het vriespunt uitkomen.

Na het weekend blijft het aanvankelijk wisselvallig, maar vanaf dinsdag wordt het rustiger. De wind draait dan naar het zuiden en de temperatuur loopt geleidelijk op. Richting volgend weekend kan het weer zo’n 15 graden worden.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie