
Jonge organist Maurits Bunt maakt debuut op Bätz-orgel in de Grote Kerk in Harderwijk
16 juli 2024 om 16:30 MuziekHARDERWIJK Het tweede concert van de orgelserie op het Bätz-orgel van de Grote Kerk in Harderwijk wordt gegeven door Maurits Bunt. De jonge organist uit Klarenbeek neemt op donderdag 18 juli plaats achter het instrument.
Bunt kreeg zijn opleiding van Sietze de Vries en aan het Rotterdams Conservatorium bij Bas de Vroome en Hayo Boerema. Hij is momenteel organist aan de Bergkerk in Deventer en van de Evangelisch Lutherse Kerk in Apeldoorn. Daarnaast is hij ondere andere beiaardier in Groningen.
Bunt begint zijn concert in Harderwijk in de Barok bij Buxtehude en Bruhns. Uit de moderne tijd speelt hij werk van Bovet (Salamanca) en een compositie van de Nederlandse componist Daan Manneke. De organist besluit zijn concert met enige werken van Johann Sebastian Bach waaronder de Toccata, Adagio en fuga.
Het orgelconcert begint om 20.15 uur. Parkeren is mogelijk op het Kerkplein. De toegangsprijs bedraagt negen euro. Voor verdere informatie: www.harderwijk-orgel.nl.


















