
Moet Harderwijk weer een azc krijgen na sluiting huidige locatie? Alleen Gemeentebelang vindt van niet
13 november 2023 om 11:31 MaatschappelijkHARDERWIJK Een amendement van Gemeentebelang geen onderzoek te starten naar een nieuwe locatie voor de opvang van asielzoekers is bij de behandeling van de begroting weggevaagd door de overige partijen in de raad.
In 2026 eindigt het contract voor het huidige asielzoekerscentrum in Kranenburg-Noord. Die locatie wil de gemeente daarna grotendeels gaan benutten voor woningbouw. Marcel de Lange (Gemeentebelang) vindt dat de buurgemeenten nu aan zet zijn als het gaat om de opvang van vluchtelingen. Die doen volgens hem te weinig op dit gebied. Ook acht hij het mogelijk dat na de Tweede Kamerverkiezingen er een rem komt op de instroom van asielzoekers.
ONRUST
Het college van burgemeester en wethouders deelt die mening niet. Volgens burgemeester Jeroen Joon is er alleen maar sprake van meer onrust in de wereld. Hij verwacht dat de stroom asielzoekers de komende jaren zal voortduren. Ook de overige partijen steunen het wijzigingsvoorstel van Gemeentebelang op geen enkele wijze. Zij vinden dat Harderwijk haar humanitaire kant moet blijven tonen.
Het onderzoek naar een nieuwe locatie wordt dan ook nodig gevonden. Mede omdat hiermee, zo geeft Menno Doppenberg aan, dat op een later moment een keuze onrust veroorzaakt.
















