Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Pixabay

Ruim één op de tien personenauto’s is een stekkerauto

30 mei 2025 om 08:00 Duurzaamheid

HARDERWIJK (ANP) Aan het begin van 2025 waren er voor het eerst meer elektrische auto’s in bezit van particulieren dan van bedrijven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 1 januari waren er 503.000 particuliere stekkerauto’s in Nederland. Daarmee is ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.

Onder stekkerauto’s vallen voertuigen die helemaal elektrisch zijn en plug-in hybrides, die naast een stekker een brandstofmotor hebben.

In 2024 legden stekkerauto’s in totaal iets meer dan 17,7 miljard kilometer af. Daarvan werd tien miljard kilometer afgelegd door zakelijke rijders. Van alle kilometers werd bijna 15 procent afgelegd met een stekkerauto. Vijf jaar geleden was dat nog drie procent.


Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie