
De Kynologenclub Ermelo heeft er met Femke van Winkoop (17) uit Putten en hondje Whisky een toptalent bij in agilitysport
19 juli 2023 om 20:00 DierenERMELO Op het trainingsveld bij Kynologenclub Noord-West Veluwe in Ermelo rennen de baasjes met hun honden over het veld. Het is de bedoeling dat hun viervoeter over hindernissen springt, door paaltjes zigzagt en door tunnels rent. En dat zo snel mogelijk in een bepaalde volgorde. Het lijkt de honden weinig moeite te kosten, maar blijkt lastiger dan het eruit ziet.
Agility is een hondensport waarbij er een goede verstandhouding moet zijn tussen hond en eigenaar. En die is er bij Femke van Winkoop en haar driejarige vlinderhondje Whisky. Het succesvolle duo traint op hoog niveau en neemt deel aan diverse wedstrijden, in binnen- en buitenland. De liefde voor agility is begonnen in coronatijd. Femke keek veel filmpjes op internet en besloot zelf te gaan oefenen met Whisky. Ze maakte trainingsplannen en legde een parcours aan in de tuin. Dat ging goed en inmiddels traint ze alweer anderhalf jaar bij de Kynologenclub in Ermelo.
LICHAAMSTAAL BELANGRIJK
De zeventienjarige Femke woont in Putten en zit op de HAVO. In haar vrije tijd is ze veel bezig met haar favoriete sport. ,,Bij agility is je lichaamstaal erg belangrijk”, vertelt Femke. ,,Met behulp van je handen, voeten en commando’s moet je je hond het parcours door leiden. Zowel lichamelijk als mentaal is dit voor een hond echt topsport. Whisky is echt wel moe na een parcours, ook door het denkwerk.”
WORLD AGILITY OPEN
Femke heeft in mei meegedaan aan de World Agility Open in Ermelo, daar is ze vijfde geworden van de wereld. Henk Simon traint Femke en Whisky en is erg trots op zijn jonge cursist. ,,Femke heeft zichzelf veel aangeleerd en is erg serieus bezig met agility. Ze traint thuis ook veel. Hierdoor loopt ze nu al mee op topniveau bij de junioren. Ze is gemotiveerd, werkt hard en heeft talent. Ook haar hondje pikt dingen snel op. Ik stuur bij waar nodig.”
Lijkt het jou ook leuk om samen met je hond agilitysport te gaan doen? Kijk voor meer info op www.kcnwv.nl/main-agility..
Marja Stienstra
.














