Schildersbedrijf Van Buuren met het complete (hybride)wagenpark voor de deur.
Schildersbedrijf Van Buuren met het complete (hybride)wagenpark voor de deur. Marjolein Vos

Kwast, klasse en karakter in Ermelo

5 maart 2026 om 10:06

Generaties lang kwaliteit leveren

ERMELO Op Jagerserf 9 in Ermelo staat geen showroom, geen glanzende gevel en geen neonreclame. Wat er wél staat, is iets zeldzamer: een bedrijf met een ziel. Schildersbedrijf Van Buuren bestaat dit jaar 48 jaar. Meewerkend eigenaar Arie van Buuren is er trots op en dat gevoel van trots is de rode draad door zijn hele verhaal.


Marjolein Vos

Het begon in 1978, toen Arie’s vader het bedrijf oprichtte als eenmanszaak. Een bescheiden start, maar gedragen door een grote ambitie, eentje die al een generatie eerder leefde. ,,Mijn opa werkte bij Schildersbedrijf Dooijewaard en wilde altijd ondernemer worden", vertelt Arie. ,,Hij is heel jong overleden. Als je dan de droom van je opa voort kunt zetten... dat betekent enorm veel."


In 1992 groeide de eenmanszaak uit tot een vof, en in 2008 nam Arie het bedrijf officieel over van zijn vader. Een recessie, tussen 2009 en 2016 en Covid, testten het bedrijf op zijn stevigheid. Maar het bedrijf staat er. ,,48 jaar en niet failliet gegaan", zegt Arie met trots. ,,Dat zegt genoeg."


AMBACHT Van Buuren werkt in het hoge segment particulier schilderwerk dat het bedrijf groot maakte en groot houdt. Van verfadvies tot perfecte afwerking, van mooi behangwerk tot vakkundige restauraties. ,,Wij kunnen gewoon ambachten", zegt Arie. ,,De passie en het vakmanschap zijn nog aanwezig en die stralen we ook uit."


Die passie is terug te zien in het personeel. Geert Dijkstra werkt er al veertig jaar. Er zijn medewerkers van in de zestig die hun kennis doorgeven aan twintigers en leerlingen die net slagen voor hun opleiding. ,,Ik ben trots op de mensen die hier weggaan na hun opleiding", zegt Arie. Hij investeert in scholing, goede werkvoorzieningen en secundaire arbeidsvoorwaarden. ,,Je bent bezig met de toekomst van het bedrijf en de toekomst van de medewerkers. Als ze hier zijn, krijgen ze een eerlijke kans. Van iemand opleiden naar pensioen brengen; dat is toch geweldig."


EERSTE UUR Van Buuren heeft klanten van het eerste uur. Klanten die al bijna vijf decennia terugkomen. Geen toeval. ,,We sturen elk jaar een kerstkaart naar al onze klanten. We gaan naar uitvaarten. Daar deel je lief en leed mee. Elke reclame-uiting is ook verbondenheid. Dat maakt het bijzondere van een familiebedrijf."

Zijn oma verwoordde het misschien wel het meest treffend: Geen negatieve reclame… dan trok ze de stickers van de auto af. ,,Geen negatieve reclame, dat werd de rode draad in mijn leven. Ze is 101 geworden en heeft lang getuige mogen zijn van het bedrijf."

,,Alles wat je doet, moet met passie", voegt hij toe. Die overtuiging zit in alles: in de kwaliteit van het werk, de zorg voor het personeel, de band met klanten en de manier waarop Van Buuren zich aan Ermelo verbindt als betrokken lokale sponsor.


BEWUST Duurzaamheid is geen modebegrip bij Van Buuren, maar een bewuste keuze. Het wagenpark is hybride; voor lokale klussen rijden ze elektrisch. ,,Op de Veluwe wil je niet met twee busjes voor een huis staan dus we carpoolen", legt hij uit.

Watergedragen verf wordt zo veel mogelijk toegepast, zowel voor het milieu als voor het personeel. ,,Dat doe je voor de klant, maar ook voor het personeel." Bijzonder detail: zijn vader was in de jaren ‘80 al een van de eersten die met deze verf werkte.


OPVOLGING Arie is 55 en heeft geen opvolgers. ,,Het vindt wel zijn weg." Wat hij wel wil: doorgaan. Investeren. Schildersbedrijf Van Buuren is meer dan een schildersbedrijf. Het is een familiebedrijf dat al 48 jaar lang bewijst dat kwaliteit geen toeval is, maar een keuze die je steeds opnieuw maakt.